לעשות אהבה עם עצמי – לימור בוחרת באור

111לימור ניסני

להתחכך בעצמך

זה לא רק להמתין לבית ריק בצהרי היום, למצעי סאטן קרירים וליד שנשלחת למגירה התחתונה בשידה בחדר השינה. מוציאה חרש את פרפרון הרטט בצבע ירוק זרחני, מוחה ממנו את האבק ומחליפה סוללות. לעשות אהבה עם עצמך זה לפעמים לבכות את הגוש שתקוע בגרון, דמעה אחר דמעה לפרק את הכאב לקוביות קטנות של הבנה ובגרות. ואז להתמיר אותן לקבלה ונחמה עצמית.

לעשות אהבה עם עצמך זה להסכים לפתוח את הלב בפני אדם אחר. אפשר בכתיבה, בשליחת אי מייל מפורט, בשיחת טלפון רווית שתיקות, ואולי אפילו בפגישה. לשבת ספה מול ספה, לא להישיר מבט, לשוטט עם העיניים על הפרקט. לפכור אצבעות, להרגיש חסר אונים, ועדיין להיות שם.

לדבר על הסודי ביותר, על דברים שלא מקבלים צורה ממשית מרוב שהם חבויים. להגיד לעצמך, מגיע לי שמישהו יקשיב לי, מותר לי לקבל עזרה. להתגבר על הביישנות, מנגנון הגנה שכבר לא משרת אותי. כן, מה שלא קיבלתי בתור ילדה, בהחלט מגיע לבוגרת שבי.

יום כייף בלי תג מחיר

לעשות אהבה עם עצמך זה לתהות מתי עשיתי יום כייף לעצמי, משהו שטותי וחסר אחריות בעליל, ולעשות עכשיו. עם תג מחיר/בלי תג מחיר. כי אין באמת מחיר לחופש.

לעשות אהבה עם עצמך זה לשבת באוטו ולשמוע מוזיקה. סתם, מהרדיו. לשים את הטלפון על שקט, לא להתעדכן בווטס אפ, בפייס, לא לפתוח אי מיילים. פשוט שקט. זה יכול להיות מול מגרש כדורגל עירוני, ביום אביב עם רוח קלה מהים, לראות את השחקנים הצעירים מתאמנים על מהלכים. להיזכר בחיוך איך התחלתי בתור כתבת ספורט, לא מבינה כלום במשחק הפופולארי, ולמדתי את המקצוע תוך כדי תנועה. ותוך כדי לשנן רשימה ארוכה, מסתבר, של האיכויות שלי – ולאחוז בה חזק.

לקבל אהבה בלי חשבונות

לעשות אהבה עם עצמך זה לעשות טעויות, ולפעמים הרבה, אבל לא לכעוס על אף אחד, לא על ההורים ולא על בן הזוג. לתקן את הנעשה ופשוט להמשיך הלאה.

לעשות אהבה עם עצמך זה לשמוט את ההתניה של הקורבן, בזהירות, בפחד, בחשש, כי מי יודע מי יקרה עכשיו, בלי חומת ההגנה הזאת. ולגלות לפעמים אפשר להסתדר מבלי להקטין את עצמך מול המציאות.

לעשות אהבה עם עצמך זה לפתוח את הלב, לתת לכל האהבה שהיקום שולח להיכנס פנימה. בלי חשבונות, בלי פנקסים, לעצום את העיניים ולנשום עמוק. ויהיה מה שיהיה.