מודעות למציאות כלכלית

money-buddha-dreamstime_4993923כל אחד יכול לשנות את המציאות הכלכלית שלו…

נשמע קצת כמו פרסומת של הלוטו, לא? עד לפני כמה שנים הייתי מחייך בביטול למשמע הצהרה כזו. היום אני יכול להבין את המשמעות הנכונה שלה.

במהלך השנים האחרונות אני עוסק בפיתוח מודעות עצמית יחד עם קבוצת אנשים שנקראת “כאן ועכשיו”. זוהי למידה שאין לה סוף. הרי כל חוויה וכל פעולה יכולה להפוך לכלי למידה על מערך ההתניות שמנהל אותנו.

בתחום הכלכלי גדלתי על מערך התניות שמאופיין במשפטים הבאים: “בשביל כסף צריך לעבוד קשה…”, “העשירים תמיד יהיו עשירים יותר והעניים עניים יותר….”, “כסף בא וכסף הולך”, “חיים רק פעם אחת”, “לא נלך לקבר עם הכסף” ועוד…. מצלצל לכם מוכר?

ההתייחסות שלי לכסף אפיינה את ההתייחסות של מרבית האוכלוסייה. היה לי ברור שהבנק דואג לאינטרסים שלי, שיש מומחים ששומרים על בטחוני הכלכלי ושעליי לעבוד קשה ולחסוך ליום סגריר.

ב-2008 צנחה הבורסה בישראל בעקבות משבר כלכלי בארצות הברית וכ-30% מהכסף שחסכתי נעלם. בשלב זה כבר עסקתי במודעות בתחומים אחרים בחיי. החלטתי להעיז ולבקש עזרה, ללמוד על עצמי, לקחת אחריות על ההתנהלות הכלכלית שלי.

נפגשתי עם איציק, איש עסקים בעברו שכעת מקדיש זמנו למען אנשים אחרים ללא תשלום. בעזרתו יצאתי למסע מרתק שעבר דרך התניות, שדרש אומץ להתבונן, שחייב סבלנות ולקיחת אחריות. כשאני מתסכל על השינוי בראיה הכלכלית שלי אני חושב שהוא כמעט בלתי נתפס.

אז האם כל אחד יכול לשפר את המציאות הכלכלית שלו? היום ברור לי שכן…. אבל….!! שינוי ההתנהלות הכלכלית מחייב למידה מעמיקה של מערך ההתניות ואומץ לצאת מאזורי הנוחות המוכרים.

היום, לאחר שנעזרתי בעצמי באנשי “כאן ועכשיו” אני מייעץ מחוויותיי לאחרים. זוהי נתינה משותפת שמזינה מעגל שלם של אנשים העוסקים בכך, נתינה ללא תשלום הזמינה לכל המעוניין!

תהליכי מודעות להתנהלות כלכלית נעשים בשילוב שבין מפגשים אישיים להתכתבות מקוונת.

לפרטים נוספים ניתן לפנות לאמנה (אסתר) בטלפון 0547267997