לתחזק את הגוף והנפש

הרכב שלי כבר לא חדש כמו שהיה. 44 שנים על כביש החיים עושות את שלהם. מתוך זה כ-10 שנים נסיעה בדרך משובשת של פיתוח מודעות עצמית, מהמורות, בורות, עליות, ירידות. אז הצבע קצת דהה לאפור, בחזית הופיעו קמטים, בשלדה יש סדקים, הציריות חורקות בבוקר, אפילו בצנרת היו בעיות לאחרונה….

במחירון של לוי יצחק אני משומש במצב טוב, צריך להוריד 10% על ליסינג (נשוי 16 שנים) ועוד 10% על תאונות (גר עם ההורים)….

זה לא שלא ניסיתי למצוא פתרונות. בדקתי אם אפשר לעשות טרייד-אין, להחליף את הרכב הישן בחדש ולשלם את ההפרש… אבל רק אצל ההודים הסכימו וגם שם לא יכלו להתחייב על הדגם החדש, אמרו שיכול להיות שאעלה חזרה לכביש כחילזון או תולעת… וכמו שאתם יודעים תוחלת החיים של בעלי חיים אלו על הכביש היא לא משהו….

ניסיתי גם פחחות, צבע, תוספי מזון למנוע, ניקוי קרבורטור, שיפוץ אלטרנטור ומה לא. הציעו לי שימוש בחומרים כימיים, כאלו שניתן להשיג בפיצוציות לא מורשות…. אבל אני יודע שהם מוהלים וזה משפר את התחושה והביצועים של המנוע רק לזמן מוגבל.

אבל אני אדם מאוד מסודר. מנסה לשמור על הרכב שלי. רוחץ אותו, מושח במשחות, מקפיד על הדלק שאני מכניס לתוכו, כעת אני משתמש בדלק אורגני ללא כולסטרול, ללא שומן טרנס, ללא צבעי מאכל, ללא סוכר, דל מלח, ללא חומרי טעם וריח, בקיצור ללא טעם וריח כלל….

בנוסף אני מטפל בעצמי ובמיינד שלי. הולך לסדנאות, לומד על עצמי ועל נתיבי הנסיעה שאני בוחר בחיים, מנסה ללמוד כיצד לא ליפול לבורות של התניות שידוע שהם דופקים את השאסי ואתה יכול שבוע אחרי זה להיות על הג’אנטים בבית.

אבל גם זה לא עזר. ראיתי שטיפול גדול פעם ב-15,000 ק”מ לא מספיק. עשיתי זאת כמה שנים. הלכתי לסדנאות מודעות ארוכות של שבוע, שבועיים, שלושה שבועות! ברור שכשאני יוצא מהטיפול אני נוסע חלק, אין רעשים מהמיינד, כביש החיים נראה כמו אביב אחד גדול. אבל זה לא מחזיק עד הטיפול הבא.

אני רואה שזמן קצר אחרי סדנת 10,000 הולכת לי הרצועת טיימינג והמהלכים שאני רוצה לעשות בחיים לא משתלבים חלק. אני חוזר לריב עם אשתי ומיד הגיר נתקע, ההורים מעצבנים ומתפוצץ האטם ראש, הבוס בעבודה מעיר לי והרדיאטור מעלה עשן, כאילו לא הייתי במוסך בכלל.

וזה לא המוסך הספציפי, אני הולך למוסכים מורשים, יקרים, כאלו שהמוסכניקים המטפלים שלהם באים מחו”ל, מקצוענים. מייאש.

אז הבנתי מה הפתרון. תחזוקה שוטפת. הולכים לטיפולים בתדירות גבוהה ומשמרים כל הזמן את ביצועי המנוע. ומצאתי מקום שעושה את זה בחינם. המוסך של איציק. נקרא גם “כאן ועכשיו”. חברה על הכיפאק, מקצועיים, פתוחים כמעט 24 שעות, עובדים עם כל הדגמים וכל המודלים.

אני עובר שם כל שבוע. מקשיבים לי למיינד, שומעים את הרעשים, משקפים את המציאות ולפעמים מפנים לטיפול ספציפי, טיפול גוף ושלדה, מפגש אישי עם המוסכניק, סדנת אום לתיקונים רגשיים. יש להם אפילו ייעוץ כלכלי… מי שמע כזה דבר, מוסך שמנסה לעזור לך לחסוך כסף… מקווה שלא יפשטו את הרגל, המלצתי לכל מי שאני מכיר!

זהו, נגמר לי הבנזין, אני על אדי דלק, אלך לישון….