סדנת בדרך אל החופש-“Primal Feelings”

 

 

 

הנכם מוזמנים למסע. מסע אל העבר, אל הזמן שבו הכל התחיל…

 סדנת בדרך אל החופש- PRIMAL FEELINGS

30 אוקטובר עד 3 נובמבר 2018

 

סדנת “בדרך אל החופש” בוחנת את היווצרותם של דפוסי ההתנהגות המלווים אותנו גם בחיים הבוגרים.

 

במרכז כאן ועכשיו נחשבת סדנת פריימל, המכונה גם “רגשות ראשונים”, לאבן יסוד משמעותית בתהליך המודעות והלמידה העצמית. מדובר בסדנה חווייתית הנערכת בקבוצה אך מאפשרת העמקה בתהליך אישי של כל משתתף. בסדנה לומדים המשתתפים להכיר את דפוסי ההתנהגות שלהם, את מקורותיהם בתקופת הילדות המוקדמת (גילאי 0-6) ואת המשך השפעתם גם בגיל מבוגר. 

 

על פי הפסיכולוגיה המערבית, בתקופה זו מתעצבת האישיות הבוגרת של האדם. השפעתם של ההורים והסביבה הקרובה ניכרת בתכונות האופי, דפוסי ההתנהגויות והתגובות שילוו אותנו גם בתור מבוגרים. אותו סט אוטומטי של תגובות שבו אנו משתמשים בחיי היומיום, מקורו במנגנוני הגנה שפיתחנו בתור ילדים על מנת לשרוד, פיזית ונפשית.

 

מהי גישת הפריימל, שעליה מבוססת סדנת בדרך אל החופש?
בשנות ה-60′ פיתח ד”ר ארתור יאנוב את תרפיית הפריימל – הצעקה הראשונית. בבסיס התרפיה עומדת ההשערה כי הזכרונות הראשוניים הנחקקים בתת המודע של הילד הם בעלי השפעה מהותית על התרשמותו מהחיים גם בבגרותו. תינוקות וילדים נולדים עם היכולת ובעיקר עם הצורך להביע מנעד רגשות רחב ככל האפשר, הכולל כעס, צער, שמחה, צחוק, עצבות, כאב ועוד. אולם ככל שגדלים מתקבל המסר, לעתים בצורה צוננת ונוזפת או/ו מניפולטיבית, מההורים ומהחברה כי יש להימנע מלהביע רגשות חיוביים ושליליים. הילדים, אשר תלויים לחלוטין בהוריהם, ממהרים להפנים את המסר ולהתכחש לרגשותיהם על מנת לרצות את המבוגרים בעלי השליטה האבסולוטית. 

 

במהלך סדנת בדרך אל החופש ניתן לפתח את היכולת לזהות מנגנוני הגנה שנוצרו בילדות וכן לחוות את גילוי הילד הפנימי ואבחנתו לעומת הבוגר. הסדנה במרכז “כאן ועכשיו” נערכת במרחב בטוח ומוגן שבו ניתן להביע את אותם רגשות ראשונים, אשר ביטויים הודחק בילדות כאמור מחוסר לגיטימציה של הסביבה. 

 

בשלב הראשון המשתתף מזהה את הדפוסים, התניות חברתיות והתנהגותיות, לצד חסימות רגשיות, אשר מוטמעות בתת מודע ומנהלות אותו בחיי היומיום. בשלב השני ניתנת האפשרות לצאת מאזורי הנוחות ולהגדיל את דרגות החופש. 

 

במה באה לידי ביטוי הייחודיות של סדנת פריימל במרכז כאן ועכשיו?
כאשר בוחרים לעבור תהליך רגשי עמוק קיימת חשיבות רבה למימד התמיכה וההכלה. על כן, הסדנה מציעה מעטפת כוללת של מרחב בטוח המותאם לצרכי המשתתפים, לפני, במהלך ולאחר הסדנה. בין היתר ניתן לקבוע מפגשים אישיים כהכנה לפני הסדנה ומפגשי תמיכה לאחר סיום הסדנה. הסשנים, התורמים רבות לתהליך האישי, ניתנים ללא עלות. במקביל עומדת לטובת המשתתפים האפשרות לקחת חלק בערבי שיתוף ושרינג שבועיים. 

 

הסדנה מועברת בהנחיית אראל הרשקו ולצידו עומד צוות הלפרים מיומן ומנוסה, בעל ניסיון רב בעבודת מודעות עצמית שהשתתפו בסדנאות ארוכות וחוו תהליך עומק באופן אישי. 

 

הסדנה אורכת חמישה ימים וכוללת שהות במרכז נעים ומאובזר, לינה בחדרים ממוזגים, שלוש ארוחות צמחוניות וכיבוד קל במהלך היום

 

                               הסדנה תתקיים בין התאריכים 30/10 – 03/11 2018
                       לקבלת פרטים נוספים ניתן ליצור קשר עם אמנה בטל: 054-7267997