סדנת בדרך אל החופש-“Primal Feelings”

 

 

 

הנכם מוזמנים למסע. מסע אל העבר, אל הזמן שבו הכל התחיל…

 

 

סדנת “בדרך אל החופש” – “PRIMAL FEELINGS

 

סדנת פריימל, המכונה גם “רגשות ראשונים”, נחשבת לאבן יסוד בתהליך המודעות והלמידה העצמית. מדובר בסדנה חווייתית הנערכת בקבוצה אך מאפשרת העמקה בתהליך אישי של כל משתתף. בסדנה לומדים המשתתפים להכיר את דפוסי ההתנהגות שלהם, את מקורותיהם בתקופת הילדות המוקדמת. 

 

מהי גישת הפריימל, שעליה מבוססת סדנת בדרך אל החופש?

בשנות ה-60′ פיתח ד”ר ארתור יאנוב את תרפיית הפריימל – הצעקה הראשונית. בבסיס התרפיה עומדת ההשערה כי הזיכרונות הראשוניים הנחקקים בתת המודע של הילד הם בעלי השפעה מהותית על המשך חייו הבוגרים. תינוקות וילדים נולדים עם היכולת ובעיקר עם הצורך להביע מנעד רגשות רחב ככל האפשר, הכולל כעס, צער, שמחה, צחוק, עצבות, כאב ועוד… אולם ככל שגדלים מתקבל המסר, לעתים בצורה צוננת ונוזפת או/ו מניפולטיבית, מההורים ומהחברה כי יש להימנע מלהביע רגשות ולהדחיקם. הילדים, אשר תלויים לחלוטין בהוריהם, ממהרים להפנים את המסר ולרצות את המבוגרים בעלי השליטה האבסולוטית. 

 

במהלך סדנת “בדרך אל החופש” ניתן לפתח את היכולת לזהות מנגנוני הגנה שנוצרו בילדות וכן לחוות את גילוי ה”ילד הפנימי” ואבחנתו לעומת הבוגר. הסדנה במרכז כאן ועכשיו נערכת במרחב בטוח ומוגן שבו ניתן להביע את אותם רגשות ראשונים.

לאורך כל הסדנה נחשף המשתתף להתניות חברתיות והתנהגותיות, לצד חסימות רגשיות, אשר מוטמעות בתת מודע ומנהלות אותו בחיי היומיום. יצירת ההזדמנות להכיר בקיומו של אותו ילד פנימי (ביטוי לזיכרון רגשי של החוויות הראשוניות שהודחקו) עשויה להוביל לשחרור מאחיזתן של מנגנוני ההגנה, אותו שריון רגשי שהאדם עוטה על עצמו. 

 

במה באה לידי ביטוי הייחודיות של סדנת פריימל במרכז כאן ועכשיו?

כאשר בוחרים לעבור תהליך רגשי עמוק קיימת חשיבות רבה למימד התמיכה וההכלה. על כן, הסדנה מציעה מעטפת כוללת של מרחב בטוח המותאם לצרכי המשתתפים, לפני, במהלך ולאחר הסדנה. בין היתר ניתן לקבוע מפגשים אישיים כהכנה לפני הסדנה ומפגשי תמיכה לאחר סיום הסדנה. הסשנים, התורמים רבות לתהליך האישי.
את הסדנה מוביל איציק זאוברמן, בעל ניסיון של יותר מ-30 שנים בעבודת מודעות עצמית, בוגר קורס Osho Therapist Training, מנחה קבוצות ומטפל באמצעות עבודת הפריימל. לצידו עומד צוות הלפרים מיומן ומנוסה, בעל נסיון רב בעבודת מודעות עצמית שהשתתפו בסדנאות ארוכות וחוו תהליך עומק באופן אישי. 

 

הסדנה תתקיים בין ה- 19-23 ביוני 2018

 

לקבלת פרטים נוספים ניתן ליצור קשר עם אמנה בטל: 054-7267997

 

אודות המרכז:

“כאן ועכשיו” הוא מרכז למדיטציה, סדנאות ומודעות עצמית, אותו הקמנו לפני כשבועיים עשרה שנים בגדרה. 

פעילות המרכז מבוססת על הדרך המשותפת שבה בחרנו. דרך של לימוד עצמי, פיתוח מודעות אישית ולקיחת אחריות בכל תחומי החיים, אשר בבסיסה עומד הרצון לנתינה ללא תמורה ולפעילות למען הכלל. 

את הדרך שלנו במרכז “כאן ועכשיו” התחלנו עם ערבי שרינג – חוויה ייחודית של הקשבה, התבוננות פנימית ולמידה עצמית, שקיימנו מדי שבוע בבתים פרטיים. לפני כשלוש וחצי שנים עבר המרכז לבית חדש, רחב ידיים, שנבנה, צויד ועוצב במיוחד על מנת לספק מעטפת שקטה, ירוקה מבודדת ואיכותית עבור מגוון הפעולות המתקיימות בו. 

המרכז פתוח לכולם, כל הזמן ומאפשר תחזוקה שוטפת של עבודת המודעות וההתפתחות האישית, החיונית כל כך לתהליך. בין אם מדובר במדיטציה, הצטרפות לסדנה או ייעוץ אישי, הדלתות שלנו תמיד פתוחות.