חברים כותבים

 

“יש לי היום את היכולת לבחור שלא לפעול ממקום עיוור של התניות ואוטומטים, אלא מתוך מודעות ושקט פנימי”, מספר חבר במעגל שהשתתף בסדנת פריימל. “אני עובד באותה עבודה, חי באותה משפחה, באותה זוגיות, אבל חווה דרגות חופש חדשות”

 

 

“פגשתי את הילדה הקטנה, המאשימה, הקורבנית והחשופה”, חולקת חברה במעגל שהשתתפה בסדנת פריימל.”שם למדתי לעשות את ההפרדה ולהתוודע לבוגרת, שבוטחת בעצמה ובמקומה בעולם, שאוהבת, סומכת ולוקחת אחריות”

 

 

“בסדנת הפריימל מתמקדים בתכונות שאינן תורמות לנו בחיינו הבוגרים, למשל חשש מביקורת, אלימות, תחושת חוסר ערך עצמי, פחד מהתמודדות”, מסביר משתתף שהשתתף בסדנה ומבהיר את ההשפעה שיש להתנהגותינו על ילדינו. “אם יש בי כעס ואלימות זה יצא בצורה כזו או אחרת. את זה הילד למד, זה עולם התוכן שלו כעת. אולם, היום, בעקבות הסדנה,כאשר אני מזהה דפוס התנהגות שאיננו משרת אותי מול ילדיי, אני הולך לטפל בעצמי. לא בהם. השינוי מולם יקרה לבד”.


“במשך תקופה ארוכה היה לי קשה להבין שהוריי עשו כל שביכולתם עבורי”, משתף חבר במעגל שעבר סדנת פריימל,  “לא ראיתי את הקושי שעבר עליהם בחייהם (עליה ארצה, קשיי קליטה, בניית החיים מאפס, עבודה קשה, גידול שלושה ילדים ועוד) לא יכולתי לראות שאותן ההתניות “השליליות” עזרו לי להגיע לתפקיד בכיר, לנהל עובדים, ללמוד, להצליח בכל מעשיי….”.

 

“כבר חצי שנה שאני הולכת לצידם בשביל , מגלה את הכוכבים שבשמיים ומרשה להם להאיר לי את הדרך ומרשה לעצמי להתרגש כמו ילדה. זהו…הרגשתי שזו הזדמנות עבורי ללמוד לא מתוך מאמץ ודחיקה בעצמי, אלא פשוט מתוך נוכחות וקבלה.”

 

 

 

אדם שאין לו מקום בו הוא מרגיש שייך….

אדם שאין לו מקום בו הוא יכול להיות עצמו….

 

 

אין דבר בעולם שיוכל להסביר

אין איש בעולם שיוכל להבין

 

 

“ללכת בדרך של מודעות עצמית בשבילי זה קודם כל לקחת אחריות מלאה על דבריי ועל מעשיי”.

 

 

 

 

היו הייתה לפני שshutterstock_46024963נים רבות ילדה קטנה וחמודה שאהבה לשחק במילים, לצחוק איתן, לספר איתן סיפורים, לשיר איתן שירים ולעוף איתן לעולמות קסומים.

הילדה חשבה שהמילים שלה הן הדבר הכי נפלא ומקסים בעולם. אבל יום אחד כשהילדה שיחקה עם המילים שלה היא התחילה לשמוע קולות מפחידים שאמרו לה שמה שהיא עושה הוא לא בסדר, אסור, מסוכן. מבוהלת היא החליטה להפסיק לשחק ולחזור ביום אחר. והקולות אכן נעלמו. כעבור כמה ימים הילדה התגעגעה למילים שלה והחליטה שוב לשחק איתן,

אshutterstock_46024963ני זוכרת שאמא שלי שאלה אותי יום אחד לאן אני נוסעת ואמרתי לה ל”שרינג”, היא שאלה מה זה  ואמרתי בכלליות שזה מעגל של אנשים וכל מי שרוצה יכול לשתף על משהו שמעסיק / מטריד / משמח / מרגש אותו. “ואחרי שהוא משתף אנשים מגיבים למה שהוא אמר?” היא שאלה. “לא” אמרתי לה “אנשים לא מגיבים”. “אז מה זה שווה” היא ספק שאלה ספר אמרה. “אנשים לא מתייחסים אז בשביל מה להגיד?”.

shutterstock_46024963מצבי הכלכלי היה על הפנים. שנים רבות התנהלתי במינוסים בבנק אבל כעת הוא הלך ותפח. לקחתי הלוואות, צברתי חובות והעתיד הכלכלי שלי נראה גרוע ביותר. שנים רבות “ניסיתי” לבד לצמצם הוצאות, להרוויח יותר, ניסיתי לשלוט על החשבון שלי ללא הצלחה. עד שאזרתי אומץ והחלטתי להיעזר.

 

shutterstock_46024963איזו התחלה לאירוע נפלא, אני עומד מול קהל תומך, חלקם הגיעו במיוחד רק בשביל לתמוך בי, כי שיתפתי על הקושי שלי לדבר ולעמוד מול קהל.

 

 

shutterstock_46024963נשמע קצת כמו פרסומת של הלוטו, לא?

עד לפני כמה שנים הייתי מחייך בביטול למשמע הצהרה כזו. היום אני יכול להבין את המשמעות הנכונה שלה.

 

 

shutterstock_46024963פעם חשבתי שאני יכול להתמודד עם כל בעיה הטורדת את מנוחתי בעזרת השכל הישר, היכולת האינטלקטואלית שלי וכמובן בעזרת רכישת ידע בנושא.

דמיינתי שלטפל בעצמי זה סוג של דיאלוג וירטואלי בו אני יושב על ספה אחת ומציג את הבעיה, מזנק לספה השנייה ועונה לעצמי תשובה חותכת שתרגיע אותי לעד….

 

 

shutterstock_46024963הרכב שלי כבר לא חדש כמו שהיה. 44 שנים על כביש החיים עושות את שלהם. מתוך זה כ-10 שנים נסיעה בדרך משובשת של פיתוח מודעות עצמית, מהמורות, בורות, עליות, ירידות. אז הצבע קצת דהה לאפור, בחזית הופיעו קמטים, בשלדה יש סדקים, הציריות חורקות בבוקר, אפילו בצנרת היו בעיות לאחרונה….

במחירון של לוי יצחק אני משומש במצב טוב, צריך להוריד 10% על ליסינג (נשוי 16 שנים) ועוד 10% על תאונות (גר עם ההורים)….