שיתוף חוויות במרחב המכיל של הקבוצה מביא לבהירות והבנה בחיי היומיום.

מהם ערבי השרינג?

מעגל השיתוף וההקשבה, הנערך מדי שבוע בגדרה במשך כ-20 שנה ברציפות, משמש מרחב פעיל ללימוד ומודעות עצמית עבור משתתפים רבים, ותיקים וחדשים. במעגל שמים דגש על סוג ייחודי של הקשבה שעיקרו הקשבה פנימה. המעגל מציע מרחב מכיל ודיסקרטי לשיתוף בחוויות אישיות תוך כדי למידה והתבוננות עצמית. זו הזמנה פתוחה לדבר על עבודה, זוגיות, מערכות יחסים, הורות ועוד…

עבור מי שלא אוהב או שאינו מורגל בשיתוף נושאים אישיים עם אנשים זרים, זו יכולה להיות התנסות מעניינת, שלא לומר מאתגרת. אולם, כפי שעולה מדבריהם של המשתתפים, תרומתה עולה על המבוכה הטבעית הראשונית. אפשרות השיתוף היא אופציונלית בלבד וכל משתתף יכול לבחור אם לשתף ולחלוק, או רק להקשיב – ממקום של שיקוף נקי ומזוכך.

מהו סוג ההקשבה הייחודי לערב השרינג?

בדינמיקה של המעגל נוצר מרחב בטוח, שמזמין ביטוי אישי, כנות ולמידה . כולם שווים והתקשורת מתקיימת בגובה העיניים.
ההקשבה במעגל השרינג נטולת ביקורתיות, הערות ועצות למיניהן, וכוללת האזנה מהלב. התמיכה שהמעגל מספק לאדם המשתף מעצימה ומחזקת אותו. ההזדמנות לשתף ממקום אותנטי, בידיעה שאיש מהשומעים לא ישפוט או יתקיף, מכניסה רוגע וביטחון המאפשרים להתמודד עם כאבים ואתגרים מנקודת מבט אחרת, שאולי תוביל לשינוי ולשיפור המצב.

פיתוח יכולת הקשבה פועלת לחיוב, הן כלפי חוץ והן כלפי פנים.

האזנה לדברי האחר מבלי לרצות לשחרר תגובות קופצניות של האגו (מתוך רצון לעזור או להתנצח) מוסיפות איכות של איזון ושלווה, מעבר לכללי נימוס בסיסיים. למעשה, ההזמנה היא למנף את האינסטינקט לפעול החוצה דווקא כלפי פנימה, אל העצמי. מתוך הבאת תשומת הלב פנימה, דרך הקשבה לשיתופים של משתתפים אחרים, משתחררת אט אט האחיזה בדפוסי התנהגות שלא בהכרח משרתים את האדם יותר. נפתח פתח, לעתים רק סדק או לפעמים להפך – פרץ, לבחירה מסוג חדש; תגובה מהרגע הזה, מכאן ועכשיו, ולא על סמך התנסויות קודמות. מה שמגביר את דרגות החופש ומקדם לעבר לקיחת אחריות ועצמאות על הבחירות שלנו בחיים.

פעם בשבוע לקחת זמן לעצמנו על מנת למלא מצברים ולהתחזק

המעגל משמש אבן שואבת להולכים בדרך, גברים ונשים, ותיקים וחדשים, בוגרי סדנאות, מתרגלי גישות שונות וכל מי שבוחר להתחיל את מסעו למודעות עצמית. זו הזדמנות לקחת פסק זמן אחת לשבוע ממרוץ החיים התזזיתי, להתבונן פנימה, להתחבר לרגשות ולתחושות, לשתף ולהקשיב בצורה שונה ממה שהורגלנו. 

הישיבה הרגועה בקבוצה וההקשבה לדברי האחרים, וכן לטריגרים שעשויים לעלות בעקבותיכם, מביאות בהירות והבנה להתנהגות היומיומית. הזמן שמוקדש רק לעצמי, לתחזוקה שוטפת לנפש, תורם להתחזקות ומילוי המצברים, במקום לצבור עומסים ומתחים ולהגיע למצבי תשישות וקריסה שקשה להתרומם מהם בחזרה.

ההשתתפות במעגל אינה כרוכה בתשלום, ובכך מדגישה את אחד מערכי המקום המרכזיים – הנתינה מתוך שפע. זוהי נתינה המתבצעת ללא מאמץ, אינה גורעת דבר מהנותן, אינה מותירה חור גדול של ספקנות בלב האוהב. יתרה מכך, נתינה מתוך נדיבות ולא מתוך חשבונאות, המבוססת על ראיית החיים כמקור של שפע, תומכת בנותן עצמו ומעניקה לו סיפוק והנאה מרובה שערכם לא יסולא בפז.

ערבי השרינג מתקיימים בבית 'כאן ועכשיו', מדי שבוע בשעה 20:30. הם פתוחים לגברים ולנשים, אינם דורשים הכנה מוקדמת וההשתתפות בהם אינה כרוכה בתשלום.

לפרטים נוספים סיני: 050-6671207

זמנים:

20:30 הגעה והתכנסות

21:00 תחילת שרינג

23:30 לערך סיום השרינג - ארוחה קלה

ערבי השרינג מתקיימים בבית 'כאן ועכשיו', מדי שבוע במשך מעל 20 שנה ברציפות. הם פתוחים לגברים ולנשים, אינם דורשים הכנה מוקדמת וההשתתפות בהם אינה כרוכה בתשלום.

לפרטים ואישור השתתפות ניתן להתקשר לסיני: 050-6671207