בפוסט הקודם סיפרתי לכם איך הגעתי לגור ב"כאן ועכשיו" בגדרה, תיארתי את הבית המקסים בו אנחנו חיים ביחד, ושיתפתי בחוויה שלי מהימים הראשונים במקום. הבטחתי לכם שהפעם אספר בפירוט על המדיטציות המיוחדות שאנחנו מתרגלים כאן, ועל הליווי העסקי שאני מקבלת כחלק מהתוכנית האישית במקום. אז בואו נצלול.
כל יום בבית מתחיל במדיטציה משעה 07:00 עד 08:00. קצת קשוח בהתחלה, אבל מתרגלים להשכמה ב06:30 (06:45, אחרי שאני שמה נודניק כמובן). מדיטציית הבוקר היא מדיטציית dynamic המלווה במוזיקה נפלאה וכוללת תנועה, נשימה, הפקת קולות, הוצאת אגרסיות על כריות ומה לא. כבר שנים רבות שאני מתרגלת מדיטציות מסוגים שונים, אך למדיטציה הזו ממש לא ציפיתי. הסשן מורכב מחמישה שלבים שונים, כאשר כל שלב מלווה במוזיקה שונה שמהפנטת את כל החושים. השלב הראשון במדיטציה נקרא נשימה כאוטית, וכולל תנועה חדה של כל הגוף יחד עם נשיפות עוצמתיות שמרוקנות את כל האוויר מהריאות. השאיפה, קורית ממש מעצמה. השלב השני נקרא קתרזיס, וכולל…ובכן, מה שתרצו שהוא יכלול. בשלב הזה יש הזמנה לבטא כל מה שעולה בגוף ובנפש – צחוק, בכי, כעס, צעקות, תנועה, הטחת כרית על המזרן, או כל מה שעולה בראשכם. הדגש בשלב הזה, הוא למנוע מפגיעה בעצמנו או באחרים. השלב השלישי כולל קפיצות תוך הפקת המנטרה: "הווו", בקצב אחיד. השלב הרביעי הוא שלב ה"סטופ" – עמידה ללא תנועה, והתבוננות בגוף. השלב האחרון כולל תנועה חופשית לצלילי המוזיקה. מדיטציית dynamic מעט מאתגרת מבחינה פיזית (לפחות עבורי), אך יש בה איכות גדולה של תנועת האנרגיה בגוף. היא מאפשרת פורקן, שחרור, התחברות והתמסרות לגוף. השילוב של תנועה, הפקת קולות, שחרור רגשות והתבוננות – מייצר פתיחה נפלאה ליום הבא עלינו לטובה. אחלה דרך לפתוח את הבוקר!
בין 18:00 ל19:00 בערב מתקיימת המדיטצייה השנייה, הנקראית מדיטציית קונדליני. מדובר במדיטצייה "עדינה" יותר מבחינה פיזית, המורכבת מארבעה שלבים. גם כאן, כל שלב מלווה במוזיקה נהדרת. בשלב הראשון, משקשקים את כל הגוף בעדינות, כאשר הוא רפוי לגמרי. בשלב השני, יש הזמנה לתנועה חופשית של הגוף בקצב המוזיקה. השלב השלישי, כולל ישיבה על המזרן והתבוננות בגוף. השלב הרביעי, המתאים במיוחד לעצלנים מבינינו, מורכב משכיבה על המזרן כאשר הגוף כבד ורפוי. מדיטציית הקונדליני היא בעלת איכות מדהימה של רגיעה והתבוננות, ומבשרת את ניחוחות סוף היום שעברנו.
כשטיילתי במשך חודשיים בהודו לפני מספר שנים, גרתי באשראמים שונים. התנסיתי בחוויה של תרגול מספר מדיטציות ביום. אך כאן בבית, יש משהו שונה בחוויה של המדיטציה. אולי זו העובדה שהמדיטציה אינה מורכבת מישיבה סטטית בעיניים עצומות, אולי זו העובדה שהיא נעשית בקבוצה מאוד קטנה ואינטימית, אולי זו המוזיקה מעוררת ההשראה שמפעילה כל תא ותא בגוף…יהיה מה שזה לא יהיה, התוצאה היא שאני מרגישה שהמדיטציה משולבת ביום-יום בצורה מאוד זורמת, ותומכת בעשייה שלי. היא ממלאת אותי באנרגיה, נותנת לי מרחב של פורקן, ומספקת לי מסגרת. ההפוגות האלו של שעה בבוקר ושעה בערב, מכל העשייה היום יומית, ממש מייצרת חוויה רוחנית מיוחדת. אני יכולה לכתוב עוד הרבה על החוויות שלי במדיטציות היומיות, אך בעיניי מדובר בסוג הדברים שצריך לחוות כדי להבין (פשוט בואו לגור איתנו כבר!).
מדיטציה נוספת שמתקיימת לאורך השבוע במסגרת התוכנית האישית, היא הworking meditation. מדובר בשלוש שעות עבודה שבועיות, בהן אני מסייעת בתפעול השוטף של הבית. השבוע למשל, המדיטציה כללה ניקיון של השירותים, חדר האוכל, החצר, וארונות שונים ומשונים ברחבי הבית. לפני שהתחלנו במלאכת הניקיון, סיני (אחד הדיירים בבית שהוביל את המדיטציה) הסביר כי מדובר בעשייה תוך כדי מודעות, ושיש לשים לב לקצב בו אני פועלת במהלך העבודה, לאופן בו אני מתנהלת, ולתחושות והמחשבות שעולות בי. התבוננתי בעצמי תוך כדי העבודה, וניסיתי לנקות את המיינד מכל מחשבה. פשוט להיות בתוך הרגע, להתאחד עם מברשת ניקוי האסלה או המגב. וזה עבד. התמסרתי לגמרי לחוויית העשייה, והרגשתי תחושה של ריכוז ומיקוד במהלך שלושת השעות הללו. נהניתי מאוד לתרום לסביבת הבית, והרגשתי איך אני עובדת על דפוסים שלי – כמו למשל עצלות שלפעמים יש לי, כשמדובר במשימות פיזיות "שחורות".
מלבד המדיטציות, הארוחות המשותפות, ומפגשי השיתוף היומיים אותם הזכרתי בפוסט הקודם – התוכנית האישית מורכבת גם מליווי אישי צמוד. את הליווי ניתן לקבל במגוון תחומים: רגשי, עסקי, טיפול במגע ועוד. בשיחת הפתיחה שלי עם אמנה (מנהלת הבית), כשרק הגעתי לגדרה, סיפרתי לה שאני מקימה עסק עצמאי. מאוד הופתעתי כשהיא אמרה לי שאם ארצה, אוכל לקבל ליווי עסקי צמוד בהקמת העסק. בהתחלה היה לי קשה להאמין שבתוך מרחב שעוסק במודעות ורוחניות, יש עיסוק במשהו גשמי כמו עסק כלכלי. אך היום אני שמחה לספר שכבר התחלתי תהליך ליווי עם חיים, והתקדמנו המון. בניתי תוכנית עבודה לשנתיים הקרובות, יצרתי טבלת מאזן של הוצאות והכנסות צפויות ועוד. חיים קשוב, זמין ונותן יחס מאוד אישי. הליווי העסקי מספק מעטפת רחבה שמייצרת אצלי את התחושה שאני לא לבד בתהליך הדי מפחיד הזה שנקרא "הקמת עסק". אני מרגישה שזה בסדר שאטעה, שיש מאחורי מי שיכוון ויסייע לי בתהליך. כולי סקרנית לראות איך העסק שלי יתפתח במהלך השהות שלי בבית.
פוסט זה מהווה מין סיכום של השבוע הראשון שלי בתוכנית האישית ב"כאן ועכשיו". היריעה קצרה מלהכיל את כל החוויות שעברתי השבוע – מפגשי הsharing, שיחות הנפש, הארוחות המדהימות, שתיית תה צמחים במרפסת, השיחה המדהימה עם אמנה, פגישה ראשונה עם איציק ועוד ועוד. ועוד.
אני נרגשת לקראת מה שיביא איתו המשך המסע, ומזמינה אתכם לעקוב.
מזכירה שאני כאן לכל תגובה, שאלה או שיתוף.

אור ואהבה,
שלי